• Obniżka

MENAVITIN MEMORY

49,00 zł
43,61 zł Zniżka 11%

Jako jedyny na rynku zawiera unikalną, innowacyjną substancję 1-MNA w połączeniu z ekstraktem z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo Biloba) standaryzowanym na zawartość ginkoflawonoglikozydów i laktonów terpenowych. Skład produktu wzbogacony został magnezem i witaminami z grupy B.

Suplement diety polecany jako uzupełnienie diety osobom dorosłym, chcącym wesprzeć pamięć i koncentrację.

Produkt bezglutenowy. Nie zawiera białek mleka. Odpowiedni dla wegan i wegetarian.


Ilość

1-MNA

to endogenna substancja pochodzenia witaminowego, fizjologicznie obecna w ustroju człowieka. 1-MNA należy do czwartorzędowych soli pirydyniowych i jest głównym metabolitem witaminy B3, zwanej też witaminą PP. 1-MNA powstaje w naszym organizmie w wyniku przemian metabolicznych witaminy PP w wątrobie. Składnik ten znajduje się w nielicznych produktach spożywczych obecnych w diecie. Najbogatszym znanym źródłem 1-MNA są algi brunatne Wakame (Undaria pinnatifida) i liście zielonej herbaty (Camellia sinensis). Wraz z wiekiem obniża się fizjologiczna zdolność przekształcania witaminy PP w 1-MNA, dlatego suplementacja diety w ten składnik jest zalecana w szczególności osobom starszym.

Ginkgo Biloba

(miłorząb japoński) zawiera takie substancje biologicznie czynne jak glikozydy flawonowe i laktony terpenowe. Wspiera utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych. Wywiera wpływ na mikrokrążenie w mózgu, które związane jest z jego wydajnością i aktywnością umysłową. Pomaga zachować słabnącą z wiekiem pamięć i utrzymać koncentrację. Ponadto wykazuje działanie przeciwutleniające, czyli chroniące przed działaniem wolnych rodników.

Magnez i witamina B6

przyczyniają się do zmniejszenia uczucie zmęczenia i znużenia. Ponadto, tak jak tiamina i biotyna, pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

Składniki

Zawartość
w 2 kapsułkach

Ekstrakt z miłorzębu japońskiego
(Ginkgo Biloba)
, w tym:
ginkoflawonoglikozydy (minimum 24%) laktony terpenowe (minimum 6%)

180 mg

43,2 mg
10,8 mg

Magnez

120 mg (32% RWS**)
1-MNA (chlorek 1-metylonikotynamidu) 58 mg
Witamina B6 1,4 mg (100% RWS**)
Tiamina 1,1 mg (100% RWS**)
Biotyna 0,05 µg (100% RWS**)

**RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Składniki: magnez (sole magnezowe kwasu cytrynowego), substancja glazurująca - hydroksypropylometyloceluloza, ekstrakt z miłorzębu japońskiego (Ginkgo Biloba), chlorek 1-metylonikotynamidu (1-MNA), substancja wypełniająca - celuloza, substancja przeciwzbrylająca – talk, barwnik - dwutlenek tytanu, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina B1 (chlorowodorek tiaminy), biotyna (D-biotyna).


Zalecana do spożycia dzienna porcja preparatu: 2 kapsułki.


Ostrzeżenie:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u dzieci do lat 18 oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Stosowanie suplementu przez osoby zażywające leki przeciwcukrzycowe powinno być skonsultowane z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: