• Promocja!

MENAVITIN CARDIO

49,00 zł
43,61 zł Zniżka 11%

MENAVITIN CARDIO to jedyny na rynku suplement diety, który zawiera unikalną, innowacyjną substancję 1-MNA w połączeniu z mikrokapsułkowanym olejem rybim, będącym źródłem niezbędnych dla zachowania dobrego stanu zdrowia wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3: kwasu dokozaheksaenowego (DHA) i kwasu eikozapentaenowego (EPA). Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg EPA i DHA dziennie.

Preparat polecany jako uzupełnienie diety osobom dorosłym, chcącym wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie serca i układu krążenia.

Produkt bezglutenowy. Nie zawiera białek mleka.

Ilość

1-MNA

to endogenna substancja pochodzenia witaminowego, fizjologicznie obecna w ustroju człowieka. 1-MNA należy do czwartorzędowych soli pirydyniowych i jest głównym metabolitem witaminy B3, zwanej też witaminą PP. 1-MNA powstaje w naszym organizmie w wyniku przemian metabolicznych witaminy PP w wątrobie. Składnik ten znajduje się w nielicznych produktach spożywczych obecnych w diecie. Najbogatszym znanym źródłem 1-MNA są algi brunatne Wakame (Undaria pinnatifida) i liście zielonej herbaty (Camellia sinensis). Wraz z wiekiem obniża się fizjologiczna zdolność przekształcania witaminy PP w 1-MNA, dlatego suplementacja diety w ten składnik jest zalecana w szczególności osobom starszym.

KWASY OMEGA-3 (EPA I DHA)

należą do niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Organizm człowieka nie potrafi ich samodzielnie wytwarzać, dlatego muszą być codziennie dostarczane wraz z pokarmem. Dobrym źródłem tych kwasów są tłuste ryby morskie (np. makrela, sardynki, łosoś, tuńczyk) i owoce morza. Ich spożycie w Polsce jest niskie i dieta pozostaje bardzo uboga w pokarmy zawierające kwasy z rodziny omega-3. Obecność kwasów omega-3 w organizmie człowieka jest niezbędna. Kwasy EPA i DHA przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg EPA i DHA dziennie.

Składniki

Zawartość w mg

2 kapsułki 3 kapsułki 4 kapsułki

Olej rybi zawierający

kwasy z grupy omega-3

w tym minimum EPA

w tym minimum DHA

786

144

21

104

1179

216

31,5

156

1572

288

42

208

1-MNA
(chlorek 1-metylonikotynamidu)

29 43,5 58

MENAVITIN CARDIO zawiera 1-MNA i olej rybi produkowane z zachowaniem najwyższych standardów jakości i czystości. Olej rybi pozyskiwany jest z zimnowodnych, dzikich ryb odławianych zgodnie z zasadami zrównoważonego rybołówstwa. Połowy odbywają się w regionie wód peruwiańskich, gdzie zimne wody znad Antarktyki przemieszczając się wzdłuż Ameryki Południowej tworzą zimny Prąd Peruwiański. Wody te są jednym z najbogatszych i najbardziej bio-zrównoważonych środowisk morskich .

Zastosowane w MENAVITIN CARDIO mikrokapsułki oleju rybiego umożliwiają zachowanie wysokiej jakości sensorycznej tego składnika. Dzięki najnowszej technologii podwójnych mikrokapsułek uzyskano olej rybi w postaci praktycznie bezwonnego i pozbawionego rybiego posmaku proszku o wystandaryzowanej zawartości kwasów omega-3. Podwójna osłonka mikrokapsułek oleju rybiego zapewnia stabilność kwasów omega-3.


Składniki: mikrokapsułkowany olej rybi (źródło kwasów DHA i EPA), substancja glazurująca - hydroksypropylometyloceluloza, substancja wypełniająca - celuloza, chlorek 1-metylonikotynamidu (1-MNA), substancja przeciwzbrylająca - talk, barwnik - dwutlenek tytanu.Ostrzeżenie: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u dzieci do lat 18 oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: