Dermena men – zestaw szampon + lotion

39,40 zł

- hamują wypadanie włosów
- stymulują odrastanie włosów

Szampon i lotion dermena®men łączą działanie hamujące przekształcanie testosteronu w dihydrotestosteron (DHT) z  działaniem poprawiającym mikrokrążenie skóry głowy i stymulującym proces odrastania włosów. Regulują pracę gruczołów łojowych, zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Chronią przed powstawaniem podrażnień skóry głowy, poprawiają mikrokrążenie skóry głowy i stymulują proces odrastania włosów. Szampon dokładnie myje skórę głowy i pielęgnuje włosy, a lotion zawiera substancje kondycjonujące.

TERAZ W WYJĄTKOWO KORZYSTNEJ CENIE W ZESTAWIE!

Pojemność szamponu: 200 ml
Pojemność lotionu: 150 ml

Ilość

Szampon dermena®men reguluje pracę gruczołów łojowych, zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Chroni przed powstawaniem podrażnień skóry głowy. Dodatek składników o działaniu regenerującym i ochronnym sprawia, że włosy są odpowiednio odżywione, odzyskują swój blask i sprężystość. Po jego zastosowaniu włosy stają się mocniejsze, a skóra głowy odzyskuje naturalną równowagę. Szampon nie obciąża włosów. 

Lotion dermena®men wpływa na cykl wzrostu włosa, przyspieszając i wydłużając fazę anagenu. Reguluje pracę gruczołów łojowych, chroniąc mieszek włosowy przed zaczopowaniem. Chroni przed powstawaniem podrażnień skóry głowy. Lotion dermena®men zawiera substancje kondycjonujące i ułatwiające wnikanie dobroczynnych składników aktywnych. Po jego zastosowaniu włosy stają się gęstsze, wyraźnie odżywione i mocniejsze. Lekka, nieobciążająca włosów formuła powoduje szybkie wchłanianie preparatu. Lotion nie skleja i nie przetłuszcza włosów, nie utrudnia również ich układania. Atomizer zapewnia łatwość i przyjemność użycia preparatu.

Wskazania do stosowania:
- nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn,
- pierwsze objawy łysienia typu męskiego (przerzedzanie się włosów, powstawanie zakoli),
- wzmocnienie włosów osłabionych i wypadających,
- łagodzenie podrażnień skóry głowy, również ze współistniejącym przetłuszczaniem się włosów

Substancje czynne:
- chlorek 1-metylonikotynamidu – metabolit nikotynamidu (witaminy PP), substancja chroniona prawem patentowym. Poprawia mikrokrążenie skóry głowy i wzmacnia mieszek włosowy. Wpływa na jego odżywienie, wydłużając cykl życia włosa w fazie anagenu i stymulując odrastanie włosów. Jest substancją o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstaniem podrażnień. Reguluje pracę gruczołów łojowych i utrzymuje skórę głowy w dobrej kondycji. Chlorek 1-metylonikotynamidu jest substancją pochodzenia witaminowego i nie powoduje podrażnień skóry;
- H-VIT – aktywny pochodzenia naturalnego, zawierający wyciągi roślinne (glycyrrhiza gabra, rosa centifolia, cichorium intybus, rhodophycea extract, bertholletia excelsa) oraz biotynę. Hamuje przekształcanie testosteronu w dihydrotestosteron (DHT) poprzez blokowanie aktywności 5-alfa-reduktazy. Reguluje tym samym pracę gruczołów łojowych i redukuje ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych na drodze androgenowej. Działa dotleniająco i energetyzująco na mieszek włosowy i skórę głowy. H-VIT bogaty jest także w składniki odżywcze i ochronne (witaminy z grupy B, witaminę F, biotynę, mikroelementy – cynk, wapń, mangan, aminokwasy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe), działające wzmacniająco i regenerująco zarówno na skórę głowy, jak i strukturę włosów.

Sposób stosowania szamponu:
Najlepsze efekty osiąga się, stosując szampon dermena®men w standardowym, codziennym zabiegu mycia włosów. Szampon należy nanieść na mokre włosy i starannie masować do uzyskania piany. Następnie dokładnie spłukać. Szampon dermena®men może być stosowany w sposób ciągły. Zaleca się równoczesne używanie szamponu z lotionem dermena®men, przeznaczonym do codziennego stosowania.

Sposób stosowania lotionu:
Najlepsze efekty osiąga się, stosując lotion dermena®men dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Stosować na włosy wilgotne (po umyciu szamponem dermena®men) lub suche. Równomiernie spryskać preparatem skórę głowy (5-7 rozpyleń). Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca powstawania zakoli i przerzedzania się włosów. Następnie opuszkami palców delikatnie wmasować preparat okrężnymi ruchami w skórę głowy. Masaż pobudza dodatkowo krążenie i ułatwia wchłanianie substancji aktywnych. Przeczesać włosy i układać jak zwykle. Nie spłukiwać. Lotion dermena®men może być używany w sposób ciągły. Zaleca się równoczesne używanie lotionu z szamponem dermena®men, przeznaczonym do codziennego stosowania.

Producent: Pharmena SA

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: